Na konci října se na naší škole konala již tradiční soutěž v anglickém jazyce. Celkem 17 žáků a žákyň opět prokázalo velmi dobrou úroveň svých jazykových dovedností na úrovni B1 (1. kategorie) a B2 (2. kategorie). Mezi mladšími účastníky dosáhla nejvyššího počtu bodů Jana Švecová (PS 1. A), na druhém místě se těsně za ní umístila Nikola Vavříková (PS a SČ 1. B) a třetí pozici vybojovala Anna Volná (PS a SČ 2. C). Ve druhé kategorii své prvenství z loňského roku obhájila Adéla Jančarová (ZA 4. A), o druhé místo se podělili Štěpán a Šimon Peichelovi (3. ročníky). Vítězům gratulujeme a jim i Tereze Faltové a Dominikovi Fajtů, kteří se umístili na čtvrtých místech, přejeme mnoho štěstí v regionálním kole soutěže, které se bude konat v Lanškrouně. Všem soutěžícím děkujeme za účast a skvělé výsledky, které nás opravdu velmi potěšily.

                                                                                                                                             Vyučující anglického jazyka

 • AJsoutez19_1
 • AJsoutez19_2
 • IMG_5320
 • IMG_5321

leden 2019

Ještě před pololetními prázdninami proběhlo v naší útulné školičce školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Akce se zúčastnili 4 chlapci ze druhých ročníků a 3 děvčata ze třetích ročníků. Pro tento rok porota ve složení Mgr. Sršňová a Mgr. Tomanová vybrala poměrně náročný test jazykové úrovně B2, v němž soutěžící prokazovali hned několik maturitních dovedností: poslechové, gramatické a práci s textem.

Nejlépe uspěla, a to ve všech dovednostech na 100%, žákyně ZA 3. A  Adéla Jančarová, druhé místo se ztrátou dvou bodů obsadil žák druhého ročníku ZA a SČ 2. A Štěpán Peichl, na třetím místě se stejným bodovým ziskem umístili Vendula Králová ze ZA 3. A a Šimon Peichl ze ZA 2. B. Zbývajícím účastníkům též gratulujeme, jmenovitě Marice Smolové, Janu Krupičkovi a Adamu Ladygovi.

První dva nejúspěšnější žáci postupují do krajského kola, které se bude konat v Pardubicích 21. března 2019.

Všem žákům děkujeme za účast a přejeme spoustu úspěchů a silnou vůli při dalším vzdělávání se v cizím jazyku.

TOV, SRŠ

 • 20190129_110634
 • 20190129_110703

2018

Don´t worry nepřidali jsme se k celosvětové kampani osobních zpovědí a přiznání. Spojení me too bylo nejpoužívanější frází během letošní konverzační soutěže v anglickém jazyce. Akce proběhla 1. března, počet účastníků nevelký (kvůli chřipkové epidemii). Erudovanou porotu zastupovala hostující Mgr. Haniková, za domácí tým hrály Mgr. Sršňová a Mgr. Tomanová. Podle tradice měla soutěž dvě kola: monolog žáka na vylosované téma a interaktivní dialog. Žáci se vyrovnávali nejen s vylosovanými tématy, ale také se svou vlastní trémou.

Výsledky 1. kategorie (1. a 2. ročníky):

 1. Štěpán Peichl
 2. Eva Pecháčková
 3. Adam Ladyga
 4. Filip M. Snítil

Výsledky 2. kategorie (3. a 4. ročníky):

 1. Adam Vojvodík
 2. Josef Švec
 3. Adéla Jančarová
 4. Jan Aliger

Všem zúčastněným děkujeme za účast!

 • obr 002
 • obr 007
 • obr 021
 • obr 033
 • obr 035
 • obr 036
 • obr 037
 • obr 042
 • obr 043
 • obr 046

2015

Drobná nervozita prostupovala školu ve čtvrtek 26.3. 2015 odpoledne. Žáci postávali na chodbách, v hloučku i osamoceně, a opakovaně si předčítali svá vlastní zpracování odborných témat. Které si vylosuji? Škoda, že neumím všechna. Tyto myšlenky jim pravděpodobně vířily hlavou, ale ne všem, někteří se dobře bavili již před samým začátkem školní jazykové soutěže, popíjeli kávu ze školního automatu a posilňovali se oplatky. Ticho občas prořízla salva smíchu, když éterem rezonoval báječný vtip. A není se čemu divit. Každá soutěž odkrývá spoustu emocí a s humorem se dojde nejdál.
Vlastní dvoukolové klaní bylo nakonec velmi vyrovnané. V prvním úvodním kole žáci monologicky prezentovali odborné téma. V druhém kole již předváděli interaktivní dialog. Možná rozhodl šťastný los, nebo svědomitá domácí příprava. To už se nikdo nedoví. Nicméně výsledky pro 1. a 2. kategorii jsou následující.

1. kategorie (1. a 2. ročník)

1. místo Žaneta Kovářová (ZA 2. A)
2. místo Helena Dubská (ZA 2. A)
3. místo Kristýna Mastná (ZA 1. B)

2. kategorie (3. a 4. ročník)

1. místo Karolína Moravcová (SČ 4. C)
2. místo Kristina Žítková (ZA 4. B)
3. místo Pavla Janíčková (ZA 4. B)

Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem za účast.

 • Soutez_AJ15_1
 • Soutez_AJ15_3
 • Soutez_AJ15_4
 • Soutez_AJ15_5
 • Soutez_AJ15_6
 • Soutez_AJ15_7
 • Soutez_AJ15_8
 • Soutez_AJ15_9

Rok 2014

Ani slunné jarní počasí neodradilo nominované studenty od každoroční školní soutěže v anglickém jazyce. Ještě těsně před samým začátkem dvoukolového klání postávali v družném hloučku před studovnou a vzájemně diskutovali o slovní zásobě k předem daným tématům, pomocí které chtěli triumfovat před porotou složenou z učitelů anglického jazyka. Ačkoliv výkony všech byly přesvědčivé, poznamenané jen minimální nervozitou, vítězem se mohl stát pouze jediný kandidát. Po pečlivém bodovém ohodnocení se vítězem první kategorie (studenti 1. a 2. ročníků) stala Bohumila Kodešová a přesvědčivým výkonem ve druhé kategorii (studenti 3. a 4. ročníků) zvítězil Květoslav Fojtek, který naši školu úspěšně reprezentoval již v minulém roce v okresním kole.

(Hanuš Šparlinek)

 • AJ_soutez14_01
 • AJ_soutez14_02
 • AJ_soutez14_03
 • AJ_soutez14_04
 • AJ_soutez14_05
 • AJ_soutez14_06
 • AJ_soutez14_07
 • AJ_soutez14_08
 • AJ_soutez14_09
 • AJ_soutez14_10
 • AJ_soutez14_11
 • AJ_soutez14_12
 • AJ_soutez14_13
 • AJ_soutez14_14
 • AJ_soutez14_15
 • AJ_soutez14_16
 • AJ_soutez14_17
 • AJ_soutez14_18

 

Září
5
Říjen
4
Listopad
4
Prosinec
8
Leden
4
Únor
5
Březen
6
Duben
3
Květen
7
Červen
7
Červenec
0
Srpen
0
Akce Červenec
Akce srpen
MŠMT Pardubický kraj ESF Evropská unie Školský portál
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Pardubický kraj Evropský sociální fond v ČR Evropská unie Školský portál Pardubického kraje
Vyšší odborná škola a střední škola zdravotnická a sociální Ústí nad Orlicí, Ústí nad Orlicí, Smetanova 838 - netfirmy.czZdravotnické školy - netfirmy.cz