Titulní strana > Uchazeči > Virtuální prohlídka

Exkurze do světa sluchově postižených

Od ledna 2014 na naší škole probíhá výuka znakového jazyka. Celkem se nás na první hodině sešlo čtrnáct. Hned od začátku nás díky skvělé slečně lektorce znakový jazyk naprosto uchvátil. Pár pohybů prsty či paží a je tu odpověď na otázku. Co všechno se dá těmito pohyby vyjádřit si nikdo z nás neuměl na začátku představit. Dnes už pár těchto „kouzelných“ pohybů umíme a jsme opět o kousek blíž světu neslyšících. Snažíme se pro nás tuto zvláštní řeč naučit, abychom mohli být posly dobrých zpráv, či zdrojem informací pro někoho, kdo je potřebuje.

Ve čtvrtek 20. března 2014 jsme v rámci lekce znakového jazyka dostali možnost navštívit oddělení ORL v Orlickoústecké nemocnici, a. s., kde jsme  se dozvěděli pro nás mnoho zajímavých a mnohdy i nových informací. Zopakovali jsme si anatomii ucha, dozvěděli jsme se, jaké jsou typy sluchových vad, jak vznikají, čím jsou způsobeny závratě, proč se nám
při věšení záclon může zamotat hlava. Také že sluchátka, která často nosíme v uších, nám mohou poničit sluch. Seznámili jsme se rovněž s vyšetřovacími metodami, kterými lze odhalit, v jakém rozsahu je sluch poškozený a jaké naslouchátko bude pro pacienta vhodné. Prohlédli jsme si různé typy naslouchátek a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké to je, když máme naslouchátko v uchu.

Tato „exkurze“ byla pro nás všechny velmi poučná. Velké poděkování patří zdravotní sestře paní Radce Černé, která si na nás udělala čas a zasvětila nás do této problematiky.

Žáci ZA 3. A

 

V současné době hledáme pro znakovou řeč lektorku. Přihlášky proto nepřijímáme.