Titulní strana > Škola > Aktuality

V krásných prostorách Terminálu Jana Kašpara na letišti v Pardubicích byli 6. prosince 2023 vyhlášeni vítězové ceny Mladý talent Pardubického kraje za rok 2023. Naše škola nominovala celkem tři žákyně, z nichž dvě byly oceněné v kategorii Mladý talent Pardubického kraje – střední školy.

Ocenění si převzala Aneta Čípová, žákyně třetího ročníku oboru praktická sestra, za dobrovolnickou činnost ve Stacionáři Ústí nad Orlicí, vynikající výsledky v atletice (běhá především dlouhé tratě, přespolní běhy a běhy do vrchu; mezi její největší úspěchy patří
5. místo na mistrovství ČR v běhu do vrchu a 12. místo na mistrovství ČR na trati 3000 m.; také trénuje malé děti). Ocenění si také zasloužila za dálkové traily. Každé prázdniny chodí
s tatínkem dálkové túry v horách. Minulý rok spolu šli GR20 (mluví se o něm jako o nejtěžším trailu v Evropě, vede přes celou Korsiku, má délku 180 km a převýšení 12000 m) a letos TMB (trail obchází Mont Blanc, měří téměř 200 km s převýšením 10000 m). Ráda chodí i kratší cesty po celé České republice. Oceněna byla též za práci vedoucí v organizaci Junák – český skaut

Kristýna Holubová, žákyně třetího ročníku oboru praktická sestra, ocenění převzala za dobrovolnickou činnost v neziskové organizaci SK KONTAKT BRNO (sportovní klub, jehož hlavní činností je para plavání – plavecký sport handicapových), kde pomáhá handicapovaným sportovcům při trénincích, asistuje jim ve vodě, na závodech i mimo bazén a každé léto se jako dobrovolník účastní jejich soustředění ve Strakonicích. Ocenění si zasloužila za koučink svého mentálně handicapovaného bratra. Největšími úspěchy přípravného týmu byly nominace na Global Games, na MS a ME dokonce získali plavci medaile (3 zlaté, 9 stříbrných,
1 bronzovou). Hodnotící porota také ocenila její činnost vedoucí oddílu Mladých hasičů Orlické Podhůří, instruktorskou činnost v lyžování a činnost rozhodčí na lyžařských soutěžích.

Velké poděkování patří rodičům, kteří děvčata v jejich aktivitách i úspěších podporují a vytváří jim podmínky pro to, aby mohla být taková, jaká jsou.