Titulní strana > Škola > Aktuality

V letošním školním roce jsme z „covidové doby“ dokončovali eTwinning projekt Can we help?. Původně se na něm společně s námi podílelo pět zahraničních škol. Koncem roku 2022 dotvořili naši žáci finální produkt spolu se žáky ze Španělska, Srbska a Turecka.  V rámci projektu proběhlo několik online setkání, různé aktivity směřující k procvičování angličtiny, poznávání jiných kultur a používání ICT nástrojů. Cílem bylo vytvořit obrázkový cizojazyčný slovník, který má v běžných denních situacích pomoci cizincům v procesu adaptace na nové prostředí. „Obrázkový průvodce každodenním životem 2022“ vychází z původního materiálu „Svět v obrázcích 2022“ vytvořený žáky naší školy pro rodiny s dětmi přicházející z Ukrajiny. Obrázkový průvodce je určený jak pro děti, kterým pomáhá pochopit každodenní situace prostřednictvím omalovánek, tak i pro dospělé, kterým slouží jako vícejazyčný slovník (čeština, angličtina, ukrajinština, srbština, španělština, turečtina). Jako bonus byla vytvořena jednoduchá verze kreslené hry pro děti „Create your monster“. Výsledky našeho projektu jsou k dispozici online - obrázkový průvodce, hra "Create your monster!".

Těšíme se na další projekty.

Mgr. Leona Červinková