Titulní strana > Škola > Aktuality

V měsíci březnu měli žáci několika tříd možnost procvičit si angličtinu v rámci metody CLIL díky návštěvě dvou studentů Armina a Brendona ze střední školy ve Wisconsinu z USA (v rámci výměnného pobytu na gymnáziu Žamberk). Metoda CLIL probíhá procvičováním cizího jazyka v nejazykových předmětech. Největší výhodou je nenásilné používání cizího jazyka v přirozeném prostředí, které vede  k větší motivaci žáků komunikovat. Armin a Brendon připravili pro naše žáky a studenty zajímavou prezentaci o vzdělávacím systému v USA a odpovídali na jejich zvídavé otázky. Dále je obohatili slovní zásobou odborných termínů, například při popisu částí lidského těla. Naši žáci a studenti pro ně připravili ochutnávku tradičních českých potravin a několik zajímavých kvízů s cílem naučit Armina a Brendona několika slovům v českém jazyce. Setkání byla, i přes počáteční obavy, motivující, přínosná a probíhala v přátelské atmosféře. V evaluačním dotazníku naprostá většina žáků a studentů byla s touto aktivitou velmi spokojena. Příležitost komunikovat s rodilým mluvčím jim v budoucnu proto rádi opět zprostředkujeme.

  • DVS 3
  • PS 1. B
  • PS 2. A hodina
  • VOS DVS 1 3
  • VOS DVS 1
  • ochutnavka 4