Titulní strana > Škola > Aktuality

Ve středu 16. 11. 2022 se na naší škole pod záštitou Pardubického kraje uskutečnil již pátý ročník ZDRAVOhrátek.

Slavnostní zahájení za účasti významných hostů proběhlo v prostorách ZUŠ Ústí nad Orlicí.  Historická osobnost Zdislava z Lemberka přivítala žáky jedenácti základních škol z okolních měst a obcí.

Účastníci si formou hry mohli vyzkoušet simulaci stáří, první pomoc, terapii v praxi, zdravý životní styl, prevenci HIV/AIDS. Za účasti žáků naší školy si mohli jejich mladší kolegové změřit a vyhodnotit fyziologické funkce (krevní tlak, pulz, dech, hodnoty kyslíku v krvi a tělesnou teplotu). I v letošním roce se akce zúčastnili záchranáři, kteří žákům přiblížili vybavení vozů RZP.

Na každém stanovišti museli žáci splnit určitý úkol a za něj získali indicii nutnou pro sestavení tajenky. Ta zněla: „Pojďte s námi studovat praktickou sestru.“ Sladkou tečkou na konci soutěže byla odměna ve formě muffinů vítězné skupině.

                                                                                                          Mgr. Lenka Čermáková

Další informace a fotografie naleznete na následujících odkazech:

https://www.klickevzdelani.cz/ZDRAVOhratky


https://www.facebook.com/ZDRAVOhratky/

 • IMG_0737
 • IMG_0739
 • IMG_0741
 • IMG_0748
 • IMG_0754
 • IMG_0758
 • IMG_0769
 • IMG_0772
 • IMG_0773
 • IMG_0786
 • IMG_0802
 • IMG_0810
 • IMG_0812
 • IMG_0815
 • IMG_0816
 • IMG_0818