Titulní strana > Škola > Aktuality

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se na naší škole pod záštitou Pardubického kraje uskutečnil již čtvrtý ročník ZDRAVOhrátek.

Slavnostní zahájení za účasti významných hostů proběhlo v kulturním domě Poprad.  Historická osobnost Emilie Ruth Tobolářová přivítala žáky deseti základních škol z okolních měst a obcí.

Účastníci si formou hry mohli vyzkoušet simulaci stáří, první pomoc, terapii v praxi, zdravý životní styl, prevenci HIV/AIDS. Za účasti žáků naší školy si mohli jejich mladší kolegové změřit a vyhodnotit fyziologické funkce (krevní tlak, pulz, dech, hodnoty kyslíku v krvi
a tělesnou teplotu). I v letošním roce se akce zúčastnili záchranáři, kteří žákům přiblížili vybavení vozů RZP.

Na každém stanovišti museli žáci splnit určitý úkol a za něj získali indicii nutnou pro sestavení tajenky. Ta zněla „Pojďte s námi studovat praktickou sestru.“ Sladkou tečkou na konci soutěže byla odměna ve formě muffinů vítězné skupině.

                                                                                                          Mgr. Lenka Čermáková

Další informace a fotografie naleznete na následujících odkazech:

https://www.klickevzdelani.cz/Verejnost/ZDRAVOhratky/category/zdravohratky/srdecni-masaz-i-test-stari-namestkyne-hejtmana-michaela-matouskova-se-aktivne-zapojila-do-prubehu-zdravohratek

https://www.klickevzdelani.cz/Verejnost/ZDRAVOhratky/Fotogalerie-ZDRAVOhratky/AlbumID/1258-168

https://www.facebook.com/ZDRAVOhratky/?hc_ref=ARTOScFH5u7-TCftsnQWyRuaLAkHkj33siesWisQ5O9w-gJzdPIvhqr8BnJEPySpKhc&__xts__[0]=68.ARBv2pftuGq2csrzTgi0vhbWfE2scsnFDfp4GHKpsqjHcdKO3oynK6W6322pH4RiujogkEVTWd5thEJE72AK5YsFROM6Ik6ctvwxvA-Ms2Cf-tADuDp8P94KQIPR1r6ktkD-d53Hu_Pa9wKHiCtUQLF5t0GWrNCq718Jjfouw_1KO72vgah77gE4QNYa2O3DzBTFBL1FfVYa2AAov09mV-vzD8NID88adt5ilv-l2eBaMZIH_XHZsqJTeHs5BXKNSO4SJsfz-eC_UCbJ9bttpMeyVoDBTLdKeph7GEG6m3laIH5RZLdqWIw&__tn__=kC-R