Titulní strana > Škola > Aktuality

Dne 5. 10. 2022 se tradičně v prostorách Základní umělecké školy Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí konala XIII. odborná konference pod názvem „Co vše na nás číhá v životě…a co prevence?“ pořádaná naší školou.

Účastníci z řad zdravotníků, sociálních a pedagogických pracovníků i veřejnosti pozorně sledovali všechny příspěvky, které byly často obohacené osobními zkušenostmi.

V prvním příspěvku všechny zaujala osobní zpověď Dominiquea Fajtů zaměřená na problematiku transsexuality. Pan profesor PhDr. Michal Miovský, Ph.D následně všechny přítomné zasvětil do tajů adiktologie (závislostí). Autorka Zápisníku alkoholičky a Zápisníku abstinentky Michaela Duffková navázala svým osobním příběhem a nastínila možnosti pomoci při alkoholové závislosti. Všichni přítomní se poté dozvěděli od Ing. Jany Zvejškové zastupující České Ghíčko Vysoké Mýto, jakou nezanedbatelnou preventivní roli hraje v našich životech kvalitní strava. Před obědovou pauzou všechny přítomné okouzlila a potěšila Lucie Bielaková, která představila antistresovou aktivitu spočívající ve výrobě neskutečně „živých“ papírových květin. V odpoledním bloku se vystřídali další skvělí přednášející, kteří poutavě, lidsky a s energií sobě vlastní předávali své osobní zkušenosti se stresem. Mgr. Vladimír Kořen se podělil o své zážitky ze života a z natáčení televizního pořadu Zázraky přírody. MUDr. Tomáš Šebek, chirurg na zahraničních misích, se svěřil s tím, jak se vyrovnává se stresem při výkonu svého náročného povolání. Na závěr konference všechny obohatila svým úžasným nadhledem a osobními zkušenostmi válečná zpravodajka Petra Procházková.

Letošní konference věnovaná nástrahám života, roli stresu a jeho prevenci se setkala s velkým zájmem posluchačů. Bylo patrné, že po covidové době, kdy všem chyběl přirozený mezilidský kontakt, si všudypřítomnou uvolněnou a pozitivní atmosféru užívali jak přednášející, tak všichni přítomní v publiku. Nikomu se nechtělo odcházet a diskuse po každé přednášce nebraly konce.

Velké poděkování patří našim vstřícným sponzorům, kterými jsou: Pardubický kraj, VZP, pivovar Bernard, Šmídl Provozní Holding s. r. o. Žamberk, České Ghíčko Vysoké Mýto, Mercuria Laser Game Praha, vinařství Červinkovi Horní Věstonice, Eucerin Pardubice, Mediate s.r.o Libchavy, Tomil s. r. o. Vysoké Mýto, Eurovia CS a.s., Mediate a.s., Kája UNO,