Titulní strana > Škola > Aktuality

Každoročně si celý svět připomíná 28. března narození zakladatele moderní pedagogiky Jana Amose Komenského oslavou Mezinárodního dne učitelů. V Čechách se s tímto datem již téměř 30 let pojí i vyhlášení soutěže o nejlepšího učitele Zlatý Amos.

Toto výročí je i příležitostí pro členy našeho pedagogického sboru ke každoročnímu setkání, vybočení z rutiny rozběhnutého školního roku. Dává nám možnost popovídat si a sdílet veselé i smutné zážitky z pedagogické praxe, které jsou pro nás velmi důležité, protože tmelí učitelský sbor. Letošní pandemická situace nám nedovolila osobní setkání. My jsme si však svoji oslavu nenechali vzít. Místo zlaté sošky ocenilo vedení školy práci učitelů žlutými narciskami (přeci jen jsme převážně ženský kolektiv). Svou radost z nich jsme poté sdíleli prostřednictvím fotografií.

Všichni si přejeme, aby se pandemická situace roku 2021 stala co nejdříve pouze heslem v učebnici dějepisu, my se mohli vrátit do školy ke svým žákům a při oslavě Komenského v roce 2022 na distanční výuku pouze vzpomínat jako na dobu, kdy velmi vzrostla naše digitální gramotnost.

Mgr. Eva Medunová