Titulní strana > Škola > Aktuality

V rámci studia třetího ročníku oboru všeobecná diplomovaná sestra na Vyšší odborné škole a střední škole zdravotnické a sociální Ústí nad Orlicí jsme dostaly příležitost zúčastnit se odborné exkurze v Miláně. Stáž byla realizována v termínu 28. 9. - 2. 10. 2022 v rámci italsko – českého projektu
P PROGETTO F ORMAZIONE. Měly jsme možnost navštívit evropský onkologický institut (European Institute of Oncology Milano) a oddělení kardiologie nemocnice Miláno (Centro Cardiologico Monzino). Bylo pro nás poučné a zajímavé vidět a porovnat rozdíly mezi zdravotnickými službami v ČR a Itálii. Velmi nás překvapilo nadstandartní obsazení personálu, organizačně zvládnutý chod napříč pracovišti a skvělé vybavení jednotlivých klinik. Tato exkurze do zahraničí byla pro nás velmi přínosná a otevřela nám nové možnosti. Díky ní máme totiž možnost i dlouhodobé stáže pod dohledem česky mluvících sestřiček již pracujících na zmíněných klinikách v Miláně. Děkujeme jak koordinátorce projektu Mgr. Veronice Košťálové, absolventce naší školy, za výborné průvodcovství a organizační zajištění celé stáže, tak naší škole, že nám tuto zkušenost umožnila.

Gábina Jirsáková

Eliška Košňarová

Mgr. Leona Červinková

  • Centro cardiologico
  • Onko
  • pokoj 2
  • sal 2
  • strava
  • trio